Kontroler Finansowy (k/m)

Podsumowanie / Job summary:
Dla naszego Klienta poszukujemy obecnie zmotywowanej osoby na stanowisko Kontrolera Finansowego. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za wsparcie biznesu pod kątem analitycznym i kontrolingowym, przygotowywanie ważnych zestawień w oparciu o dane sprzedażowe , trendy rynkowe czy wyniki finansowe Grupy. Dana osoba będzie ściśle współpracować z działami sprzedaży oraz managerami operacyjnymi w regionie CEE.

Kogo szukamy / Profile description:
Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość, pokrewne)
3-5 letnie doświadczenie na stanowisku sp. ds. controllingu; mile widziane doświadczenie w branży retail lub organizacji sprzedażowej
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego – zatrudniona osoba będzie ściśle współpracować z zagranicznymi działami firmy
Zaawansowana znajomość MS Excel – praca na dużej ilości danych
Znajomość systemów klasy ERP; mile widziana znajomość systemu SAP
Wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia
Umiejętność przedstawiania w jasny i przejrzysty sposób danych liczbowych odpowiednim osobom
Obycie w międzynarodowym środowisku będzie dodatkowym atutem

Opis stanowiska / Job description:
Planowanie, analiza i prognozowanie budżetu działu Sprzedaży
Zapewnianie wsparcia przy przygotowywaniu raportów zarządczych
Gromadzenie oraz przetwarzanie danych na potrzeby raportów
Rekomendowanie oraz analiza działań, a także wyciąganie właściwych wniosków z tworzonych analiz
Koordynacja projektów operacyjnych i inwestycyjnych firmy
Aktywny udział w tworzeniu biznesplanów oraz analizy projektów inwestycyjnych
Kontrola wyników oraz odchyleń w wykonaniu założonego planu
Ścisła współpraca z działem Sprzedaży – osoba kontaktowa w zakresie wyjaśniania danych liczbowych, wyciągania wniosków oraz formułowania rozwiązań i zaleceń
Utrzymywanie kontaktów z działami operacyjnymi w regionie CEE

Oferujemy / We offer:
Nasz Klient oferuje możliwość pracy w międzynarodowym środowisku w firmie o rozpoznawalnym brandzie, konkurencyjne wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju w odpowiedzialnej roli mocno eksponowanej na biznes.